Sladké velikonoce - tip na tvoření

Bloger(ka): Danilka
Kategorie: Návody a postupy
Vloženo: 26. 3. 2013 19:59

Nedávno jsem byla oslovena Agenturou Comunica.cz, abych pro čokoládovnu Lindt vymyslela velikonoční dekoraci s její úžasnou čokoládou.

Připravila jsem pro vás návod, jak si tuto dekoraci můžete vytvořit i vy (tedy pokud se vám podaří ty skvělé čokolády uchránit a v průběhu tvoření je nesníte vy nebo vaši nejbližší :-)....Velikost kytice bude záviset hlavně na vašich mlsných jazýčcích.

 

nvod

 

K výrobě této kytice budeme potřebovat:


• železný žíhaný drát tl.1,6mm na stonky
• železný žíhaný drát tl.1mm na okvětní lístky kytičky
• kleště štípací, kleště kulaté
• tyč (např. záclonovou, násadu od koštěte apod.)• balení Lindor velikonočních vajíček
Drát 1,6mm nastříháme štípacími kleštěmi na asi 50cm dlouhé "stonky" (podle velikosti vázy). Napíchneme na ně vajíčka. Drát nad vajíčkem ohneme přes kulaté kleště a opatrně zatlačíme zpět do vajíčka.

Dále na tyčku navineme drátek tl.1mm. Spirálu stáhneme z tyčky, mírně roztáhneme a zploštíme do strany. Dále opatrně roztahujeme až se smyčky složí vedle sebe. Odštípneme si 8 smyček. Krajní smyčky rozvineme do roviny. Kleštěmi ohneme do pravého úhlu k ose smyček. Na jedné straně dopředu a na druhé dozadu. Po té zbylé smyčky stáčíme do kruhu, až vznikne kytička. Na jedné straně narovnaný drátek uštípneme (zbude 1-1,5cm). Tuto kytičku navlékneme na stonek s vajíčkem. Krátký drátek zapíchneme do vajíčka. Druhá strana drátku slouží k upevnění kytičky na stonek květu. Mezi palec a ukazováček uchopíme čokoládové vajíčko s okvětními lístky a druhou rukou ovíjíme drátek kolem stonku. Je nutné shora přitlačovat zapíchnutý drát stonku do vajíčka, jinak se čokoláda rozlomí! Přebytečný drátek odstřihneme. Připravíme si větvičky kočiček a navineme je na stonky drátovaných kvítků. Pak již zbývá jen naaranžovat kytičky s vajíčky do vázy...

....

Tak tedy sladké velikonoce!

Danilka