Certifikace OEKO-TEX

Bloger(ka): LittleEye
Kategorie: Můj obchod
Vloženo: 26. 9. 2015 17:05

...aneb, nezávadná a zdravá textilie pro Vaše krásné a zdravé miminko.

Ve zkratce:

Krásné, jemné deky a výrobky jsou upleteny z velmi kvalitních německých materiálů, které mají certifikáty OEKO-TEX® 100 a 1000. Tento cerfitifikát potvrzuje, že materiál ze kterého je uvedené zboží upleteno, byl testován na obsah škodlivin v každé fázi výrobního procesu a splňuje veškeré přísné normy zdravotně nezávadných výrobků pro miminka. Stvrzuje též, že výrobní společnost dodržuje při své výrobě enviromentální zásady.

Oficiální charakteristika certifikace:

Öko-Tex Standard 100 je mezinárodní testovací a certifikační systém pro textilie, vyráběné pouze ze zdravotně nezávadných materiálů.

Testování provádí 17 zkušebních ústavů, tvořících mezinárodní Öko-Tex asociaci, která má pobočky ve více než 40 zemích po celém světě. Kritéria katalogu, který je základem pro testy škodlivých látek, jsou založena na nejnovějších vědeckých poznatcích a jsou průběžně aktualizována. Zkušební kritéria a příslušné zkušební metody jsou standardizované na mezinárodní úrovni. Zkušební vzorky jsou testovány nezávislými institucemi Öko-Tex na pH hodnotu, obsah formaldehydu, přítomnost pesticidů, extraktu, obsahu těžkých kovů, chlorované organické nosiče a konzervační látky, jako je pentachlorfenol a tetrachlorophenol. Testuje se také přítomnost alergizujících a potencionálně karcinogenních barviv.

Öko-Tex třídy:

I = oděvy pro děti (do věku tří let)
II = oděvy přicházející přímo do styku s pokožkou (halenky, košile, spodní prádlo)
III = oděvy nepřicházející přímo do styku s pokožkou (kabáty)
IV = ostatní textilní výrobky (závěsy, textilní podlahové krytiny, matrace)
Öko-Tex Standard 1000 je certifikace pro společnosti, které vyžadují mimo jiné i splnění stanovených kritérií pro vyloučení nebo omezení používání nebezpečných látek při výrobě.

Pokud Vás to zajímá, pak se na oficiální stránce Öko-Tex, dozvíte více.

 

Certifikáty používaných materiálů: